Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Bordsspegel 12916127



*

nr 1291 6127


Bordsspegel

nysilver. Höjd: 33 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 november 2019
kl 20:18:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 11:43:48 1      300 kr
25/11 15:57:06 2      600 kr
25/11 20:01:16 3      400 kr
25/11 20:01:16 2      450 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:39 3      600 kr
25/11 20:01:39 2      600 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:52 3      700 kr
25/11 20:12:50 2      800 kr
25/11 20:13:32 3      Vinnande bud
25/11 20:14:08 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsspegel nysilver pläter speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr